Jak połączyć Xiaomi z komputerem i przesłać zdjęcia?

Nowoczesne telefony komórkowe posiadają niezwykle wiele możliwości i umiejętności. Dzięki nim możemy bez najmniejszego problemu nagrywać filmy, czy też robić zdjęcia, które później można przesyłać na swój komputer lub laptop. Jak się jednak okazuje, bardzo często zauważyć można problem z tym, jak przesłać zdjęcia z telefonu na laptopa. Wielu klientów ma wątpliwości, jak poprawnie tego dokonać, aby nie uszkodzić komputera, ani telefonu, ani oczywiście zdjęcia. Jak powinno się do tego zabrać?

Jak połączyć telefon z komputerem?

Nie da się ukryć, że jednym z popularniejszych obecnie sprzedawanych telefonów komórkowych, jest marka Xiaomi, dlatego też najlepiej metodę przesyłania zdjęć na komputer zaprezentować właśnie na tym modelu. Warto na wstępie zauważyć, że zupełnie nieprawdziwe są różnego rodzaju informacje mówiące, że niezbędny do tego będzie specjalny xiaomi program na komputer, który umożliwi połączenie obu tych urządzeń. Całą operację można przeprowadzić po prostu poprzez połączenie obu urządzeń dołączonym do telefonu przewodem USB.

Jak tego dokonać?


Podłączenie telefonu do komputera jest bardzo proste. W tym celu wystarczy tylko do telefonu podłączyć dołączony przewód USB, a następnie drugi jego koniec podłączyć do gniazda USB w komputerze. Po kilku chwilach komputer samodzielnie wykryje podłączony telefon, a następnie pobierze z sieci specjalny program do xiaomi, czyli po prostu sterowniki pozwalające na bezproblemową komunikację obu tych urządzeń. Jak jednak można zauważyć, po takim zabiegu nie uzyskuje się bezpośredniego dostępu do zwartości telefonu z poziomu komputera. Jedyny komunikat, który został wyświetlony, to ten o przejściu do trybu ładowania telefonu. Żeby móc przesyłać pliki pomiędzy telefonem a komputerem, trzeba z poziomu telefonu wybrać odpowiednią opcję, czyli przesyłanie plików. Na szczęście nie trzeba jej długo szukać, ponieważ pojawia się ona od razu po podłączeniu telefonu do PC.

Jak przesłać zdjęcia z telefonu na komputer?

Zupełnie osobną sprawą jest jednak to jak przesyłać zajęcia na komputer. Nie ma jednak obaw, ponieważ jest to bardzo proste. Po poprawnym połączeniu z komputerem i ustawieniu na telefonie opcji przesyłania danych należy z poziomu komputera kliknąć ikonę Mój Komputer znajdującą się na pulpicie. Wyświetlą się wszystkie dyski znajdujące się w komputerze, a także pewna nowość, czyli ikona odpowiadająca za nasz telefon, która podpisana będzie Xiaomi. Należy w nią kliknąć, a następnie wybrać folder DCIM. Po wejściu do niego ukazują się wszystkie wykonane danym telefonem zdjęcia, które następnie można po prostu skopiować myszką do komputera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.