Jaki telefon Xiaomi kupić?

Powszechnie wiadomo, że obecnie jednym z najlepszych producentów telefonów komórkowych na rynku jest Xiaomi. Dawno już do przeszłości odeszło pytanie, czy warto kupić Xiaomi. Obecnie najważniejszym pytaniem jest to, jaki Xiaomi wybrać 2020. Jaki jest zatem najlepszy wybór pod kątem możliwości do ceny?

Jakie są polecane modele?

Choć marka Xiaomi posiada w swojej ofercie całkiem sporą ilość dobrych, a często wręcz rewelacyjnych modeli, to ilość możliwych do wybrania wersji warto ograniczyć np. do pięciu. Wśród tych najbardziej polecanych wymienić można zatem: Redmi 7A, Xiaomi Mi A3, Redmi Note 8 Pro, Xiaomi Mi 9T i Xiaomi Mi 9T Pro. Czym jednak konkretnie się one charakteryzują? Najważniejsza różnica pomiędzy nimi to przede wszystkim fakt, że posiadają one autorski interfejs MIUI, lub są go pozbawione i działają na całkowicie czystym androidzie. Dodatkowo różnicą jest oczywiście cena, z której wynikają możliwości urządzenia pod kątem zawartych w nich podzespołów, lecz również możliwości modułów. Przykładowo telefony Xiaomi z nfc będą często nieco bardziej zaawansowane technicznie niż te pozbawione tego modułu. Jak jednak przedstawia się to w szczegółach?

Wybieramy swoje własne Xiaomi

Wybierając telefony komórkowe od Xiaomi, trzeba zwrócić uwagę nie tylko na ich ceny, lecz również na możliwości i funkcje. Przykładowo Redmi 7A to model najbardziej podstawowy, który kupić można już nawet za 400 złotych. Jego ogromną zaletą jest bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu, a także dwa sloty na kartę sim i dobry wyświetlacz. idealny model dla kogoś szukającego taniego, lecz nadal wygodnego w używaniu telefonu.
Xiaomi Mi A3 to model z półki niższej średniej. Za około 700 nabyć można telefon z czystym androidem, zapewniający długie i wygodne obsługiwanie wszystkich programów. Co ciekawe model ten może też nagrywać filmy nawet w 4K 30 kl/s.
Redmi Note 8 Pro to telefon za około 1000 złotych i jest to zdecydowanie najlepsza propozycja wśród telefonów z klasy średniej. Za relatywnie niewielkie pieniądze można bowiem kupić telefon działający na jednym ładowaniu nawet 2 dni, który wyposażony jest w procesor mogący uruchamiać wszystkie dostępne gry, a także w doskonałej jakości wyświetlacz.
Xiaomi Mi 9T to telefon idealny dla kogoś, kto szuka czegoś zapewniającego możliwie największy komfort codziennego użytkowania, lecz także pracy przy pomocy smartfona. Dzięki doskonałej jakości podzespołom, dużemu i bardzo jasnemu wyświetlaczowi AMOLED HDR, używanie tego telefonu jest samą przyjemnością. A wszystko to za nie więcej niż 1500 złotych.
Jeśli jednak ktoś szuka telefonu z możliwie najwyższej półki, czyli tzw. flagowca, to powinien zainteresować się modelem Xiaomi Mi 9T Pro. Od poprzednika różni go to, że posiada jeszcze większą wydajność, możliwość nagrywania filmów 4K 60 kl/s oraz usprawnione ładowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.