Jakie zalety ma aktywna piana do mycia samochodu?

Piana aktywna ma bardzo wiele zalet, dlatego też coraz więcej kierowców korzysta z jej olbrzymiego dobrodziejstwa. Tylko dzięki systematycznemu czyszczeniu można utrzymać lakier w idealnej kondycji. Aktywna piana najprościej mówiąc to specjalny preparat, dzięki któremu można pozbyć się nawet bardzo dużych zabrudzeń bez ryzyka porysowania powłoki lakierniczej, pokreślają eksperci z rpmotorsport.pl.

Jak to działa?

W pierwszej kolejności warto dowiedzieć się, jak działa aktywna piana. Większość kierowców myje swoje auto w myjniach samochodowych. Niestety nie jest to najlepsze rozwiązanie ponieważ można porysować lakier. Identycznie wygląda sytuacja przy usuwaniu zabrudzeń za pomocą ściereczek i gąbek. Aktywna piana zaprojektowana jest w taki sposób, aby bez problemu wykonać profesjonalne mycie bezdotykowe. Piana po nałożeniu na lakier automatycznie łączy się z wszelkimi zabrudzeniami i stopniowo rozpuszcza je. W dużej mierze to właśnie dzięki aktywnej pianie można bez problemu odkleić brud od powierzchni poprzez spłukiwanie.

Dlaczego warto?

Mycie samochodu piana aktywna doskonale nadaje się nie tylko do karoserii, ale również do opon, felg, nadkoli i silnika. Dzięki opisywanemu preparatowi można znacząco skrócić czas mycia podstawowego. Do największych zalet należy zaliczyć skuteczność w usuwania brudu. Aktywna piana poradzi sobie nawet z najtrudniej zmywalnymi substancjami. Mowa tutaj między innymi o olejach przemysłowych, żywicy, czy też o plamach asfaltowych. Mycie bezdotykowe, jak sama nazwa wskazuje nie narusza struktury mytej powierzchni. Dzięki pianownicy nie ma również bezpośredniego kontaktu ze środkami myjącymi. Jest to najlepszy wybór dla kierowców, którzy zmagają się z reakcjami alergicznymi. Na rynku jest wiele pian aktywnych, które przeznaczone są do różnych powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.