Na czym polega mikrofaktoring, czy faktoring dla małych firm?

Faktoring to usługa, która bardzo często kojarzona jest z dużymi firmami. Warto jednak wskazać, że mogą skorzystać z niej również firmy w sektorze MŚP – mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. To dla nich przeznaczony jest mikrofaktoring. Co warto wiedzieć na jego temat?

Czym jest mikrofaktoring dla małych firm?

Usługa określana jako mikrofaktoring – faktoring dla małych firm została opracowana po to, aby wspierać mniejsze firmy w ich codziennym funkcjonowaniu.

Mikrofaktoring dedykowany jest zarówno dla firm prowadzących działalność jednoosobową, jak i dla tych, które mają formę spółek cywilnych czy spółek prawa handlowego.

Faktoring poleca na finansowaniu faktur, dzięki czemu małe firmy mogą jeszcze efektywniej prowadzić swoją działalność, ponieważ nie muszą one przez długi czas czekać na opłacenie faktur przez kontrahentów i klientów.

Poprzez faktoring możliwe jest otrzymywanie gotówki z faktur bezzwłocznie – często już następnego dnia po ich wystawieniu, nawet wtedy, gdy faktura ma długi termin płatności wynoszący do 90, a nawet do 120 dni.

Kwota, jaką można otrzymać w ramach faktoringu, wynosi najczęściej do 90% środków na fakturze, dlatego też można uzyskać zdecydowaną większość należnej sumy.

Dlaczego warto wybrać mikrofaktoring?

Poprzez faktoring dla MSP można uzyskać szereg korzyści. Wśród nich znajdują się między innymi:

  • Łatwy dostęp do gotówki – niedługo po wystawieniu faktury dla kontrahenta albo klienta, także przy fakturach z długim terminem płatności.
  • Szybka wypłata środków – można otrzymać je nawet w ciągu 24 godzin od momentu wystawienia faktury.
  • Prosta procedura – mikrofaktoring charakteryzuje się uproszczonymi zasadami analizy finansowej.
  • Elastyczny limit finansowania – może on wzrastać razem z wyższą sprzedażą realizowaną przez firmę.
  • Monitorowanie spłaty należności przed odbiorców – firma oferująca mikrofaktoring może zajmować się ciągłym monitoringiem spływu należności za wystawione faktury.
  • Poprawa płynności finansowej – dzięki niej firma jest w mniejszym stopniu narażona na pojawienie się niewypłacalności, a przez to na bankructwo.
  • Możliwość korzystania z faktoringu online – obecnie wiele firm oferujących faktoring udostępnia swoim klientom praktyczne narzędzia, dzięki którym można finansować nowe faktury przez internet.

Mikrofaktoring – gdzie z niego skorzystać?

Aktualnie oferta jak faktoring dla małych firm jest dostępna w wielu firmach zajmujących się świadczeniem usług faktoringowych. Przed skorzystaniem z takiego wsparcia warto jednak zawsze porównać ze sobą dostępne propozycje, aby dopasować tę najlepszą do swoich wymagań.

Najlepiej skorzystać z usług w firmie, która na rynku działa już od wielu lat i może zapewnić swoim klientom kompleksową obsługę w ramach faktoringu.

Więcej informacji dotyczących usług jak mikrofaktoring można znaleźć online na stronach internetowych firm faktoringowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.