Promocja muzyki w internecie. Jak znaleźć fanów?

Jesteś artystą i chcesz dotrzeć do nowych fanów? Aktualnie do dyspozycji jest wiele metod umożliwiających promowanie muzyki. Zobacz, jakie z nich mogą dać najlepsze wyniki!

Dlaczego warto promować muzykę online?

Dzisiaj słuchanie muzyki jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś. To wszystko za sprawą internetu i możliwości, jakie daje on twórcom i ich odbiorcom.

Artyści mogą korzystać z wielu metod promocji swojej twórczości w sieci. Za pośrednictwem internetu możliwa jest również dystrybucja muzyki online we własnym zakresie albo z pomocą dystrybutorów posiadających odpowiednie zaplecze w tym zakresie.

Promocja muzyki w internecie pozwala na:

 • dotarcie do nowych fanów
 • tworzenie ich lojalnego grona
 • budowę rozpoznawalności
 • zarabianie na muzyce

Metody promocji muzyki w internecie

Do dyspozycji jest pełna gama metod pozwalających na zrobienie kariery. W jaki sposób możliwa jest promocja muzyki w internecie?

 1. Serwisy streamingowe
  Spotify, Tidal czy Apple Music to tylko kilka serwisów, do których warto dodać swoje utwory. Jak zarabiac na muzyce w tego typu serwisach? Trzeba założyć własne konto, korzystając z pomocy dystrybutora, lub zarządzać nim samodzielnie.
 2. Serwisy społecznościowe
  Dzięki nim można łatwo dotrzeć do wielu potencjalnych słuchaczy i budować ich lojalne grono. W serwisie Facebook można umieszczać wpisy i prowadzić relacje. YouTube doskonale nadaje się do publikowania muzyki i dodatkowo do obsługi zdarzeń na żywo. Można również wykorzystać Instagram, Tik Tok.
 3. Własna strona internetowa
  Warto również pomyśleć o założeniu własnej strony WWW, dzięki której promocja muzyki może być efektywniejsza. W porównaniu do mediów społecznościowych własna strona daje możliwość kontrolowania jej zawartości w pełni. Na jej bazie można też prowadzić działania marketingowe, na przykład pozycjonowanie lub kampanie linków sponsorowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.