Xiaomi Mi Note 10 – sprawdzenie sprzętu, który posiada pięć modułów foto

Recenzja Xiaomi Mi Note 10 – sprawdzenie sprzętu, który posiada pięć modułów foto

Aktualnie na polskim rynku najdroższym modelem smartfonu w ofercie Xiaomi jest model Mi Note 10. Według producenta sprzęt ma cechować się stylowym, eleganckim wyglądem, a największym atutem ma być wysokiej jakości aparat fotograficzny. Czy zamiary producenta znalazły zastosowanie w praktyce? Takie właściwości to coś nowego, do tej pory firma konkurowała raczej stosunkiem wydajności do ceny.

O wyglądzie i funkcjonalności, a także aspektach technicznych

Konstrukcja Mi Note 10 wydaje się poprawna. Jako minus mogę uznać brak wodoszczelności obudowy, co może być momentami niepraktyczne. Również osoby leworęczne mogą narzekać na pewne zastosowane rozwiązania. Model nie zapewnia możliwości zainstalowania dodatkowej karty pamięci, co może niektórym użytkownikom nie przypaść do gustu.

Pod względem specyfikacji technicznej smartfon Xiaomi Mi Note 10 można obecnie określić jako model ze średniej półki. Opinia, że oprogramowanie czasem się zawiesza, byłaby niesprawiedliwa, jednakże czasem sprzęt potrzebuje chwili oddechu i momentu na zastanowienie się nad kolejną podjętą akcją. Ilość pamięci operacyjnej wydaje się wystarczające do codziennych aktywności.

Cena sprzętu, która szacowana jest na prawie 2500 złotych, wydaje się spora dla przeciętnego polskiego użytkownika. To miesięczna pensja dużej części społeczeństwa, ale to przecież nie oni są grupą docelową Xiaomi jeśli chodzi o ten model.

Wytrzymałość na medal, ekran

Bardzo duża pojemność akumulatora zapewnia długi czas pracy. Dziś standardem powinno być to, że smartfon wytrzymuje cały dzień, od rana do wieczora. Test xiaomi mi note 10 pokazał, że ten sprzęt, jeżeli nie jest nadmienie eksploatowany, bez problemu wytrzyma nawet dwa dni, co jest ogromnym zaskoczeniem i dużym sukcesem firmy.

Telefon eksploatowany jest podczas codziennych aktywności, a więc nie sposób nie wspomnieć o ekranie. Kolory prezentują się niezwykle atrakcyjnie, nie ma problemu z ustawieniami i odczytem tego, co się na ekranie znajduje. Ustawienia fabryczne są znakomite.

Czarny koń, czyli aparat fotograficzny

Dużym atutem modelu ma być niezawodny, wysokiej jakości aparat fotograficzny. Dziś posiadacze smartfonów rezygnują już z posiadania aparatów cyfrowych, ponieważ lepsze parametry można mieć w telefonie.

Aparat w Xiaomi Mi Note 10 to 108 megapikseli, co docenią raczej użytkownicy, którzy etap amatorskiego robienia zdjęć mają już za sobą. Świetnie działa też tryb nocny oraz moduł makro. Znakomita jest funkcja rozmycia tła, niegdyś dostępna tylko dla posiadaczy aparatów analogowych. Dziś jednak telefonem można również kręcić świetne firmy, co potwierdza użytkowanie wspomnianego modelu Xiaomi.

Opinie xiaomi mi note 10 są bardzo dobre. To telefon wart uwagi, solidny sprzęt. Zdecydowanie warto się nim zainteresować. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że na rynku dostępne są telefony tańsze, o bardzo podobnych parametrach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.